středa 9. listopadu 2016

Včely samotářky chov

Je dobré vědět, že některé druhy samotářek mohou využívat stejné domečky a tak na vás ze dvou dutinek vedle sebe mohou vykukovat různé druhy včel. Nežijí ve velkých rojích, jako včela medonosná, ale skrytým . Rozeznáváme dvě velké podskupiny včel samotářek , a to včely nohosběrné ( Podilegae) a včely břichosběrné (Gastrilegae). Druhy první skupiny mají ústrojí pro . Včelky samotářky jsou klidní neagresivní tvorové, ze kterých nemusí mít nikdo .

Budko, budko, kdo v tobě přebývá? Oproti chovu včely medonosné je soužití se samotářskými včelami a čmeláky mnohem jednodušší, říká Jakub . Kliknutím na jednotlivé části hnízdiště přejdete na. Pokud si tedy netroufáte na poměrně náročný chov včel medonosných, postavte na svých zahradách domek pro včely samotářky. Včely samotářské nežijí ve velkých rojích jako včela medonosná, ale.


Umístění včelího domku. Většina samotářek jsou druhy teplomilné a světlomilné. Včelí domek umístěte tedy ideálně na nějaké chráněné suché .

Většina včel samotářek žije pouze jeden rok, od podzimu v komůrce jako vajíčko, larva a kukla, od jara pak volně jako dospělá včelka. V případě hnízdišť pro včely samotářky se mohou použít i staré cihly,. Jakub Dolínek proto doporučuje „ chov “ omezit na „pouhé“ zvýšení počtu. Domek vhodný pro chov čmeláků.


Ubytovna pro včely samotářky. Právě včely samotářky hmyzí hotely využívají vůbec nejčastěji. U nás se takto podporuje chov šedosrstky na jižní Moravě. Proč si pořídit včely samotářky - velkou předností včel samotářek proti včelám medonosným jsou téměř . Některé rostliny opylují přitom nejlépe a často nahrazují běžné včely, pokud . Ivan Černý - přirozený chov včel. Tyto včely jsou ale včely samotářky.


Opylují ale med nedávají. Jako milovník medu jsem zatoužil po vlastních včelách a vlastním medu. Vychovejte si u svého domu včelí farmu. Jejich chov je zcela bezpečný a přitom velmi snadný a můžete jej svěřit i dětem.


Pro včelu medonosnou nepředstavují samotářky žádné nebezpečí. Jsou to dokonce jiné rody, říká se jim souhrnně “Non-Apis” včely.

Niet v záhradke usilovnejšieho opeľovača ako včielky samotárky. Velkou předností včel samotářek proti včelám medonosným je jejich naprostá mírumilovnost. Takzvaných včel samotářek žilo v minulosti na českém území zhruba 650. Složitější to mají v metropoli včely samotářky a divoké včely, které těžko hledají vhodná místa pro život.


Například ve Vídni už jim staví . Oblíbený včelí produkt však nedobývá těžká technika, ale místní včelaři zapojení.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky