úterý 18. června 2019

Kalanchoe zalévání

Jiné naopak není třeba zalévat takřka vůbec (tlustice, kaktusy). Jsou rostliny, které potřebují stanoviště s přímým sluncem (bromélie, ibišek, voskovka), jiné vyžadují . Se zaléváním se můžete i. Zalévání a zálivka kalanchoe. Vášnivé zalévání znamená pro kalanchoe značné riziko rozšíření zejména nemocí houbového původu, i celkové snížení odolnosti. Jak zalévat kalanchoe ?

Pěstujeme-li kalanchoe při nízké teplotě, omezíme i zálivku. Tato pokojová rostlina je nenáročná na vodu a také na . V této době téměř nepotřebuje zalévat. Pokud se v interiéru nespokojíte pouze s dekorativními listy rostlin, ale přejete si i půvabné květy, vyzkoušejte nenáročnou kolopejku! Kvetou opravdu neúnavně, ale když . Kalanchoe (kolopejka).


Možná ani nevíte, že český název kalanchoe je kolopejka. Tento ro mezi jehož zástupci byste našli i polokeře a keře, čítá přes dvě stovky .

Rostliny pěstujeme na světlém a slunném místě a zaléváme je velmi střídmě. Dbáme pouze na to, aby kořenový bal nezůstal delší dobu zcela proschlý. Při pěstování kolopejky při nízkých teplotách je dobré omezit zálivku.


Nemusíte se bát, rostlinka je nenáročná na vodu a rovněž i na . Ve volné přírodě rostou v tropech a jižní části afrického kontinentu, na jihu a . Rostlina je nejen bujná a často rozkvétá, což je. Po celý rok je třeba zalévat až půda na povrchu vyschne, především nepřelévat. Podle dostupných zdrojů je kvetení u kalanchoe řízeno hormonálně . Tuto rostlinu rozhodně nepřelévejte.


Na zalévání je ideální dešťová voda, případně odstátá. Na jaře zaléváme jednou za dva týdny, v létě přidáváme minerální hnojiva. Můžeme ji pěstovat v malých i. Nám kalanchoe kvetou tak dvakrát až třikrát za sebou, pak květy odstřihneme, omezíme zalévání a dáme je na chodbu. KALANCHOE Kolopejka tato nenáročná pokojová rostlina pochází z. Před zimou Kolopejka shodí několik . V zimním období zaléváme květinu jednou za dní. Protože jde o druh sukulentní, kolopejku není potřeba často zalévat.


Když se vám stále nedaří správně zalévat , zkuste samozavlažovací.

Stejně důležité je řádně zalévat květinu. Je nutné vodu hojně, ale ne často. To by mělo být provedeno pouze v případě, . Má ráda přímé slunce, má ráda suchý vzduch , zaléváme ji mírně.


Hnojení: Jednou za dva až tři týdny hnojivem pro . V zimě na chladném stanovišti zaléváme jen mírně, většinou postačuje přibližně jednou za měsíc. Stanoviště: Od jara do podzimu je nejlépe rostlinu letnit na . Rostliny, které vyžadují časté zalévání , přihnojování, řez či postřikování.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky