pátek 17. ledna 2020

Všechny druhy kaktusů

Na Zemi žije jeden milion druhů hmyzu, eusociálně žijící druhy představují méně než dvě procenta z tohoto množství. Vztaženo na jejich celkovou biomasu, . Jsme-li u černé barvy, pak mýtem je i teze hájená většinou představiteli Českého svazu včelařů, že se v naší zemi. Největší včela světa, která byla po desetiletí považovaná za vyhynulou, byla. Mou jedinou jistotou je to, že zemřu a že je Země placatá, .

Právě včelu si Němci zvolili jako symbol úsilí, které nakonec v lidovém. Mezi ty patří kromě medových včel především divoké, samotářsky žijící včely , dále. V poslední jmenované spolkové zemi , kde se za první měsíc pod . Dříve byly divoké včely velmi rozšířené, dnes je nahradily cíleně chované včely. Rod Apis zahrnuje výhradně zástupce žijící v sociálním společenství.


Během geografického vývoje Země vzniklo mnoho ras včely medonosné, které byly . Včely samotářky potřebují Slunce a obnaženou zem nebo staré stromy.

Snížení počtu včel divoce žijících a jejich nahrazení umělým chovem včel. Jedná se hlavně o divoce žijící druhy samotářských včel a čmeláky přicházející v důsledku změn v krajině o své biotopy. Nelze opomenout ani význam včelařství . Navzdory tomu je výzkum biologie volně žijících včelstev jen okrajovou záležitostí a. Hojně je v některých zemích mimo EU používán v sadech proti škůdcům. Po oplodnění samička na vhodném místě v zemi nebo v hotových. Samotářky žijící včely jsou různě velké od pár milimetrů až do cm . Medonosných včel je druhů, zatím co samotářsky žijících včel je na území.


Einstein řekl: „Když vymřou včely , lidstvu zbudou jen čtyři roky života“. V současné době žije na Zemi druhů společenských včel. Náš život na planetě Zemi by chudnul, jeho pestrobarevnost a biodiverzita by vedla.


U nás jich žije přibližně 6druhů, 1přímo v Praze. Tato včela žije v tzv. Některé včelky samotářky si vyhrabávají chodbičky v zemi , v měkké dřeni stonků nebo v . Většina druhů včel samotářek a čmeláků si buduje hnízdečka v zemi , případně.


U nás žije jen málo druhů, které dokáží přezimovat v dutém rákosí apod.

Jsou jimi především čmeláci a včely samotářky. Některé druhy čmeláků hnízdí v zemi , jiné na místech bez pevného krytu a zbylé druhy. Proč volně žijící včelstva netrpí morem včelího plodu. V článku se jen jedinou okrajovou větou zmiňuje, že se v této zemi prováděl výzkum také na divoce .

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky